Reggaetón

Reggaetón to taniec latynoski oraz gatunek muzyczny zwany potocznie „latynoskim hip hopem”. Powstał głównie z połączenia tegoż gatunku z hiszpańskim reagge. Ważne wpływy miały również dancehall, salsa, bomba, merengue, R&B a nawet soca i house.

Początki reggaetónu miały miejsce we wczesnych latach 70-ych. Panuje przekonanie, że powstał w Panamie, podczas gdy to Puerto Rico jest kolebką i sercem reggaetónu i to właśnie tam muzyka ta zaczęła być tworzona na cele komercyjne, sprzedała się i spotkała się z ogromna popularnością. W latach 90-ych reggaetón szybko rozprzestrzenił się w całej społeczności hiszpańskojęzycznej Ameryki i szybko osiągnął wielką popularność na całym świecie.

Charakterystyczny dla reggaetónu jest syntezowany perkusyjny rytm zwany „Dem Bow”, nazwany od dancehallowego utworu Shabba Ranks’a o tym samym tytule. Teksty gatunku pozostają głównie w tematyce hip-hopu – wykonawcy śpiewają głównie o problemach społecznych, o kobietach, relacjach damsko-męskich, nienawiści, miłości, tańcu, a także o pieniądzach i szybkich autach. Robią to głównie w języku hiszpańskim, jednak spotykamy się również z utworami, w których duża cześć śpiewana jest po angielsku. Jak szybko Latynosi poczuli gorący rytm na bazie mocnego „Dem Bow” tak od pierwszego utworu nie dało się po prostu stać. Muzyka sama niosła do tańca i tak powstał tak bardzo popularny dzisiaj styl taneczny.

Reggaetón jest stylem niezwykle różnorodnym, jego bazą zawsze są tańce osadzone w kulturze afro-latynoskiej i karaibskiej, np. afro, salsa, dancehall, hip-hop. Tańczony jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. W wydaniu kobiecym zazwyczaj jest dość odważny, ma dynamiczny i jednocześnie bardzo zmysłowy charakter, a czasami staje się gorący i wręcz nieprzyzwoity. Mężczyźni natomiast eksponują w reggaetónie swą męskość, siłę i odwagę. W ruchach tancerzy najbardziej charakterystyczne są dynamiczne ruchy biodrami oraz klatką piersiową – tak zwane „trzęsienia”, czyli „tembleque”, pojawia się również szybka praca nóg.

Kursy

Salsa w parach

Wyjątkowy kurs pełnej energii i gorących rytmów salsy dla początkujących. Zajęcia prowadzi zgrany duet instruktorski – Agnieszka i Mateusz.  Po kilku zajęciach poznacie wszystkie podstawowe kroki, obroty, prowadzenia, tajniki salsy, technikę i przede…

Cuban Salsa Solo

Zapraszamy serdecznie na zajęcia CUBAN SALSA SOLO! Kurs przeznaczony dla pań, w trakcie którego, oprócz salsy kubańskiej poznacie inne tańce m.in cha cha cha,…

latino solo

Latino Solo

Zajęcia przeznaczone dla kobiet w każdym wieku. Nauka od podstaw tańców latynoamerykańskich (samba, Cha Cha, salsa, rumba, jive). Karina Kujawa to dyplomowana instruktorka tańca….

Latino Solo

Zajęcia przeznaczone dla kobiet w każdym wieku. Nauka od podstaw tańców latynoamerykańskich (samba, Cha Cha, salsa, rumba, jive). Karina Kujawa to dyplomowana instruktorka tańca….

Salsa con Reggaetón

Salsa con Reggaetón to zupełnie nowe zajęcia w The Cuban Place! Mateusz Łuka zaserwuje Wam mieszankę gorących rytmów salsy z portorykańskim reggaetónem – połączenie dwóch niezwykłych…

Cuban Salsa Solo

Zapraszamy serdecznie na zajęcia CUBAN SALSA SOLO! Kurs przeznaczony dla pań, w trakcie którego poznacie różne kroki solowe tańców latynoskich, które składają się na…