FAQ

Czy na zajęciach w parach muszę mieć partnera?

Zapisując się na zajęcia w parach nie musisz mieć partnera. Możesz zapisać się solo. Jeśli mimo wszystko wolisz przyjść z osobą towarzyszącą, możesz ją znaleźć na naszej grupie Kursanci The Cuban Place na Facebook’u.

Czy są prowadzone zmiany w parach podczas zajęć?

Na większości kursów są prowadzone zmiany w parach, ale nie ma żadnego przymusu :) Zmiany dostosowujemy do grupy i indywidualnych preferencji kursantów.

Czy mogę dołączyć do kursu, który już trwa?

Oczywiście! Do każdych zajęć można dołączyć w dowolnym momencie, za wyjątkiem zajęć zamkniętych oraz grup choreograficznych. Jeżeli jesteś osobą początkującą nie bój się dołączyć nawet do 2 lub 3 zajęć kursu od podstaw – grupa nie poszła jeszcze za daleko z materiałem i na pewno nadrobisz zaległości :) Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwość skontaktuj się z naszą recepcją mailowo lub telefonicznie w godzinach pracy szkoły.

Czy na zajęcia open level może wejść osoba początkująca?

Poziom open jest przeznaczony dla osób na każdym poziomie zaawansowania, ale dla Twojego komfortu sugerujemy mieć chociaż minimalne doświadczenie w danej technice tanecznej.

Kiedy następuje zmiana poziomu kursu na wyższy?

Orientacyjny czas trwania poszczególnych poziomów jest zamieszczony w grafiku oraz na stronie poziomy kursów. Nie przywiązuj się jednak mocno do tej rozpiski :) Każda grupa idzie własnym tempem, a o zmianie jej poziomu decyduje instruktor prowadzący zajęcia.

Czy w szkole są honorowane karty sportowe?

Tak! Honorujemy następujące karty: MultiSport Plus, MultiSport Student, Fit Profit, Fit Sport, Medicover Sport, PZU Sport. Szczegóły działania kart znajdziesz w cenniku.

Czy zapis na zajęcia jest obowiązkowy?

Tak. Uczestnictwo w każdych zajęciach wymaga dokonania zapisu. Najpopularniejszą formą jest skorzystanie z formularza internetowego dostępnego w grafiku zajęć oraz na stronie każdego kursu. Warto zapisać się na zajęcia przed wizytą w szkole, aby mieć pewność rezerwacji miejsca w grupie. Dostaniesz od nas potwierdzenie zapisu oraz będziesz otrzymywać wszelkie informacje organizacyjne dotyczące wybranego kursu (zmiany godzin, jednorazowe odwołania zajęć itp.). Kontakt z Tobą jest dla nas bardzo ważny! Bez obaw, nie będziemy zasypywać Ciebie reklamami innych kursów :)

Czy zakupiony karnet mogę zrealizować tylko na jednym kursie?

Zdecydowanie nie! :) Karnety w naszej szkole nie są przypisane do konkretnych kursów. Karnet jest ważny od dnia zakupu i możesz go wykorzystać na dowolnie wybrane przez siebie zajęcia – każde z nich może dotyczyć nawet innej techniki tanecznej, jeśli taką masz ochotę :) Pamiętaj tylko, aby wykorzystać go zgodnie z okresem ważności, gdyż niewykorzystane zajęcia po prostu przepadają.

Czy jeżeli mam karnet mogę odrobić zajęcia na których mnie nie było?

Karnety w naszej ofercie są tzw. karnetami elastycznymi, czyli możesz wykorzystać je na dowolne zajęcia w grafiku w okresie ważności karnetu. Nieobecność na wybranych zajęciach nie wpływa na długość ważności karnetu. Przykładowo karnet na 8 zajęć jest ważny przez 10 tygodni. Oznacza to, że masz 10 tygodni na jego realizację na dowolnych zajęciach regularnych w grafiku (nie wliczamy tu cykli zajęciowych, crash course’ów i warsztatów – te mają osobny cennik). Pamiętaj! Jeśli chodzisz na zajęcia tylko raz w tygodniu, Twój karnet jest ważny o 2 tygodnie dłużej niż liczba określonych na nim zajęć. Masz zatem 2-tygodniowy zapas na dokończenie karnetu jeśli musiałeś/musiałaś opuścić jakieś zajęcia.

Czy trzeba zgłasić nieobecność na zajęciach?

Zarówno my, jak i kursanci z Twojej grupy, będziemy Ci bardzo wdzięczni jeśli zgłosisz planowaną nieobecność recepcji szkoły. Dzięki temu znamy bieżącą frekwencję, a przy bardzo małej liczbie kursantów odwołamy jednorazowo zajęcia z odpowiednim wyprzedzeniem. Niestety zdarzają się sytuacje, w których na zajęcia przyjeżdża tak mała liczba kursantów, że musimy je na miejscu odwołać – szczególnie często dzieje się to w okresie urlopowym. Chcemy, aby takie sytuacje zdarzały się jak najrzadziej! Daj nam znać mailowo, telefonicznie, w wiadomości SMS lub jakkolwiek Tobie wygodnie :) Dla Ciebie to tylko chwila, a dla nas bardzo duże ułatwienie w organizacji zajęć.

Czy pierwsze zajęcia są bezpłatne?

Nie. W ofercie naszej szkoły nie przewidujemy bezpłatnych zajęć próbnych za wyjątkiem organizowanych raz w roku Dni Otwartych.

Czy są zniżki dla studentów?

Tak. Standardowa oferta szkoły jest objęta 10-procentową zniżką dla studentów. Posiadamy także kursy przeznaczone tylko dla studentów, objęte specjalną ofertą karnetową – szczegóły w cenniku. Zniżka studencka nie łączy się ze studencką ofertą karnetową.

Czy mogę zapłacić za pojedyncze zajęcia, a później dopłacić do karnetu?

Tak. Możesz opłacić jednorazowe wejście przed zajęciami, aby sprawdzić czy przypadną Ci do gustu. Jeśli tak, to bezpośrednio po zajęciach możesz dopłacić w recepcji brakującą kwotę do karnetu. Pamiętaj, taka możliwość jest tylko od razu po zajęciach. Zakup karnetu tydzień później, będzie już liczony zgodnie z cennikiem i ważny od daty zakupu.

Czy mogę wejść jednorazowo na cykl zajęciowy?

Nie. Cykl zajęciowy, to kurs ograniczony czasowo do konkretnej liczby zajęć. Ta oferta ma przygotowany specjalny program i jest dostępna tylko w płatności z góry za wszystkie zajęcia. W naszym cenniku wyodrębniliśmy specjalny karnet na cykl zajęciowy.

Jak ubrać się na zajęcia?

Ubiór na zajęcia jest całkowicie dowolny – najlepiej nie krępujący ruchów. Kursanci najczęściej wybierają ubiór sportowy. Bywają kursy, które z założenia sugerują np. odpowiedni dobór obuwia, jak zajęcia High Heels. Jeżeli kurs będzie wymagał szczególnego ubioru, z pewnością znajdzie się o tym wzmianka w jego opisie.

Czy na zajęcia High Heels trzeba mieć szpilki?

Na pierwsze zajęcia można przychodzić w butach sportowych, ale docelowo zachęcamy wszystkie uczestniczki zajęć do zmiany obuwia na szpilki. Jakie szpilki zakupić? Pełne, trzymające kostkę, mogą być wiązane, bez platformy. Prosimy o wyposażenie obcasów w nakładki – kwestie akustyczne i antypoślizgowe :)

Kiedy najlepiej zapisać się na naukę pierwszego tańca?

Lekcje najczęściej odbywają się raz w tygodniu (najbardziej efektywny system), więc w zależności od wybranego pakietu – 5, 8, 10 lub 15 tygodni przed ślubem (pod warunkiem, że para jest dyspozycyjna do tego dnia).

Czy można zapisać się na zajęcia indywidualne do każdego instruktora?

Tak. Zapisy na lekcje indywidualne koordynuje recepcja szkoły.

Czy statystowanie na zajęciach jest bezpłatne?

Tak! Jeśli chodzisz regularnie na zajęcia do The Cuban Place, możesz całkowicie bezpłatnie uczestniczyć w kursach na niższym poziomie zaawansowania. Statystowanie dotyczy kursów w parach i jest możliwe w sytuacji, gdy na niższym poziomie zaawansowania niż ten na który chodzisz, posiadamy dysproporcję Pań do Panów. Twoja obecność na zajęciach sprawia, że każdy ma partnera/partnerkę do tańca, a Ty możesz zupełnie za darmo powtórzyć materiał i dobrze się bawić :) Szczegółowe zasady statystowania znajdziesz na stronie statystowanie na zajęciach.