Marta Kutyńska

marta kutyńska

Marta przygodę z tańcem rozpoczęła już jako mała dziewczynka, muzykalny tata zaszczepił jej miłość do dźwięków  – dlatego od najmłodszych lat związana była z muzyką i śpiewem, który z czasem ustąpił miejsca tańcu. Czasy młodości to również styczność ze sceną – liczne występy jako członek grupy cheerleaderek oraz formacji tanecznej reprezentującej jej rodzinne miasto. Po pierwszym roku studiów – podczas pobytu na Majorce odkryła jednak coś – co stało się jej miłością do dzisiaj – salsa kubańska, a wkrótce także reggaetón. Dzieląc swój czas miedzy studia i taniec – po wielu godzinach spędzonych u ówczesnego „dancers.pl” – trafiła pod skrzydła Pawła Bugały, dzięki któremu odnalazła swój styl i nabrała świadomości tanecznej. Początkowo kursantka, a następnie współprowadząca zajęcia w duecie z Pawłem.

Wyjątkowe umiejętności taneczne, niesamowita energia, wielkie poczucie humoru oraz wiele godzin spędzonych na warsztatach salsy, reggaeton’u, rumby i tańców afrokubańskich pod okiem znanych instruktorów okazały się być bardzo przydatne w pracy instruktorskiej czyniąc Martę charyzmatycznym nauczycielem tańca.

Marta stała się postacią znaną już nie tylko w Polsce. Dało jej to szansę na współpracę z kilkoma warszawskimi szkołami tańca, a także prowadzenie zajęć i występy na polskich jak i zagranicznych warsztatach i festiwalach. Jako, że taniec to jej największa pasja – nieustannie szkoli się i czerpie inspiracje od znanych kubańskich instruktorów salsy i reggaetón’u. Wieloletnia tancerka znanej formacji „Oye Chicas”, dziś sama prowadzi własne grupy choreograficzne i projekty taneczne. Od zawsze ciągnęły Martę „czarne rytmy”, więc można ją także spotkać na wielu parkietach na których ­rozbrzmiewają rytmy Hip-Hop’u. Jak mawiają kursanci prowadzonych przez nią zajęć: zawsze wesoło, profesjonalnie, bezstresowo i w bardzo przyjaznej atmosferze!

Najnowszym projektem Marty jest „El Fuego”, formacja taneczna założona pod szyldem szkoły The Cuban Place. Wiodące style w choreografiach grupy, to reggaetón i salsa kubańska.