Pilates z aromaterapią

Pilates to prawdziwa siła od środka. Metoda  pozwala wzmocnić mięśnie pleców i tym samym odciążyć  kręgosłup. Ćwiczenia angażują też rzadko przez nas używane mięśnie głębokie, które stanowią rusztowanie dla całej sylwetki i pomagają zachować prawidłową postawę ciała. Gimnastyka wzmacnia kręgosłup, zmniejsza napięcia, zwiększa elastyczność ciała i pozwala wyrzeźbić smukłą sylwetkę oraz powrócić do zdrowia bez intensywnego wysiłku. Metoda uczy odpowiedniego wzorca ruchowego, prawidłowej postawy ciała w pozycjach statycznych i w ruchu, przywraca równowagę mięśniową i skupia się na oddechu. Po zajęciach poczujesz swoją siłę wewnętrzną, odprężenie i radość. 

Aromaterapia jest wspaniałym narzędziem, które dopełni stworzenie odpowiedniej atmosfery podczas praktyki Pilates. Olejki eteryczne można używać na kilka sposobów. Ten najbardziej lubiany to rozpylanie za pomocą ultradźwiękowego dyfuzora, który unosi olejki rozpylając wodę na mikrocząsteczki zimnej pary. Różnorodność olejków pozwala na swobodne dopasowanie ich do wybranego przez nas rodzaju ćwiczeń. Wdychając olejki pobudzamy system limbiczny w naszym mózgu przez co wpływamy na emocje oraz stan naszego samopoczucia.
Dzięki aromaterapii możemy pobudzić nasz umysł, możemy też go wyciszyć lub pogłębić stan medytacji. Stosując olejki eteryczne możemy wpływać także na emocje, poczucie połączenia się z naszym wewnętrznym dzieckiem, czy otulić się miłością do nas samych. Wdychane olejki będą działały wyciszająco na nasze ciało , co pomoże nam na bardziej świadomy ruch.

W ćwiczeniach połączonych z aromaterapią można odnaleźć spokój i relaks, zapomnieć o problemach dnia codziennego, a po zajęciach nie czujemy się wyczerpani, a pełni energii.

Prowadzący: Patrycja Różańska

Czas trwania zajęć: 50 min

Start kursu: 6 października 2021 (środa, godz. 9:00)