Natalia Andres i Raydel Zaldivar Brito

Natalia i raydel

Natalia swoją przygodę z tańcem rozpoczęła już na dodatkowych zajęciach w przedszkolu. W wieku 6 lat mama zapisała mnie na balet. Myślę, że swoją lekkość i delikatność w tańcu zawdzięczam właśnie zajęciom z baletu. W gimnazjum próbowałam bardzo dużej ilości stylów tanecznych, od tańca towarzyskiego, jazz-u aż po hip hop. Jednak nie mogłam się odnaleźć w żadnym z nich.

W 2016 roku po raz pierwszym zobaczyłam parę tańczącą bachatę… od tego momentu moje życie odmieniło się na zawsze. Po około dwóch latach bardzo intensywnego uczestniczenia w kursach oraz warsztatach, zaczęłam realizować swoje marzenie razem z Raydelem. Od tego momentu, cały czas rozwijam się również w innych stylach.

Natalia: „Moim kursantom chcę pokazać, że taniec to nie tylko kroki, ale możliwość wyrażania siebie. Tańcząc,  poznajemy tą najbardziej skrywaną część siebie, a tańcząc z partnerem, uczymy się zaufania i rozmowy bez słów”.

Latynoska energia rodem prosto z gorącej Hawany– Raydel Zaldivar Brito!

Rodowity kubańczyk, profesjonalny tancerz, instruktor i choreograf.

Od dziecka zakochany w kubańskim odpowiedniku brazylijskiem samby – karnawałowym tańcu conga, którego rytm i energia porwą do tańca każdego. To właśnie dzięki conga stawiał swe pierwsze kroki jako profesjonalny tancerz formacji Comparsy w Habana del Este. Jako najmłodszy tancerz w historii zespołu został wybrany solistą i prowadził barwny korowód tego tańca na narodowym konkursie Comparsy.

Wraz z upływem czasu zakochiwał się w tradycyjnych tańcach kubańskich takich jak son, cha cha cha czy casino (szerszej publiczności znane jako salsa kubańska). Swe umiejętności rozwijał pod okiem czujnych profesorów w Casa de la Musica de Habna del Este oraz Casa Cultura Municipal de Habana Vieja.

Jego umiejetności wychodzą poza granice Kuby i docierają do dominikańskich korzeni zmysłowej bachaty. W Polsce mieszka już 8 lat. Miał okazję uczyć na największych festiwalach w kraju –  El Sol Warsaw Salsa Festival i Warsaw Cuban Bachaturo.

Jako wykształcony pedagog, od ponad 8 lat wykorzystuje swe doświadczenie zgromadzone na Kubie ucząc Polaków tańca.

Ten młody, niesamowicie zdolny i wiecznie uśmiechnięty instruktor przygotował dla Was prawdziwą eksplozję karaibskich rytmów. 

Razem z Natalią realizują swój taneczny projekt „Alo Cubano Raydel&Natalia”.

Raydel&Natalia: „Jesteśmy zakochani… zakochani w tym co robimy. Nie wyobrażamy sobie życia bez tańca! Codziennie trenujemy, uczestniczymy w warsztatach i uczymy się nowych technik. Zdobytą wiedzę przekazujemy Wam-naszym kursantom! Uczymy zaufania i radości w tańcu”