Cuban Vibe Day

Plan zajęć:

Pierwsze 1,5 h wprowadzenia techniki ruchu i stylu:

– Cuban bodymovement (technika ruchu)

– technika i podstawowe kroki salsy i rumby 

Przerwa na drinki 

Kolejne 1,5 h:

– choreografia salsa timba cabaret


Termin: 8 października 2022 (sobota), godz. 14:00 – 18:00

Koszt: 200 zł/os.
Z kartą Fit Profit / Fit Sport / OK System / MultiSport Plus: 170 zł/os.

UWAGA! Rezerwacją miejsca na crash coursie jest wpłata zadatku w kwocie 20 zł/os. oraz przesłanie potwierdzenia przelewu na maila zapisy@thecubanplace.pl
Reszta kwoty płatna w recepcji w dniu zajęć.

Zadatek płatny przelewem na konto:
Daniel Kubicz
17 1160 2202 0000 0004 7789 0592
Z dopiskiem: “Crash Course Cuban Vibe Day”


Opis instruktora

Serdecznie zapraszamy na niezwykle energetyczne warsztaty prowadzone przez kubańskiego instruktora RODRIGO RODRIGUEZA mieszkającego od ponad 2 lat w Polsce i pracującego w Studio Inspektorat Tańca w Radomiu.

Ten niezwykle uzdolniony tancerz, wielokrotnie nagradzany w konkursach za swoje solowe pokazy, urodził się na Kubie, jest absolwentem szkoły artystycznej Santa Clara Cuba z wieloletnim doświadczeniem w świecie kabaretów i spektakli muzycznych. Nim pojawił się w naszym kraju rozwijał swoją karierę artystyczną jako solista i członek grup choreograficznych, głównie w ośrodkach na Cayo Santamaria i Cayo Coco. Laureat wielu nagród, m.in II  miejsce za najlepszą kreację choreograficzną w ogólnokrajowym konkursie tańca i choreografii w Ciego de Ávila – Kuba. Po przylocie do Polski wziął udział w telewizyjnym programie TOP MODEL i oprócz tańca znaczną część czasu poświęca również tej części swojej nowej kariery. 

Salsa Kubańska

Salsa kubańska stała się w swojej prawie pięćdziesięcioletniej historii jednym z najpopularniejszych tańców latynoskich wszech czasów.  Uważany za ostateczną ewolucję całej muzyki kubańskiej, łączy kroki i aury o różnych rytmach. Zwłaszcza Kubański Son, który wnosi do tego tańca wiele swoich kroków, a także swój rytm. Ale to nie wszystko, bo salsa kubańska zawiera również elementy innych rytmów, np. chachachá, mambo lub conga.

Salsa kabaret

Salsa kabaret to taniec pełen akrobacji, gracji i ruchów, pełen piruetów, podniesień, skoków i niekończących się dynamicznych i atrakcyjnych kroków choreograficznych, które urzekają publiczność.

W salsie kabaretowej najwięcej uwagi przykuwają kobiety, dzięki rytmicznej kompozycji stylu, która sprawia, że jest to naprawdę zabawny taniec, fascynujący także dla płci przeciwnej.  Styl ten łączy różnorodne elementy rytmiczne, od tańca brzucha po balet klasyczny, pozwalając na dużo improwizacji na scenie, ale także przy zachowaniu dobrze zaznaczonej i określonej choreografii grupowej.  Generalnie jest to bardziej profesjonalny rodzaj salsy.

Kubański ruch ciała

Tutaj pracujemy trochę więcej nad techniką ruchu, jak możemy wykorzystać różne części ciała, aby nauczyć się tańczyć w stylu kubańskim, co jest niezbędne w niektórych stylach. Nauczymy się rozdzielać talię od klatki piersiowej, są to bardziej zajęcia treningowe, które są następnie mieszane z różnymi stylami tańca.

Współczesna technika tańca

Technika kubańska obejmuje różne elementy i style:  ze szkoły amerykańskiej przejęła głównie technikę Marthy Graham, styl Merce’a Cunninghama, zmiany wagi José Limóna i upadki Doris Humphrey. Jako źródło podstawowej motywacji wykorzystała pochodzenie i techniczne zasady kubańskiego ruchu folklorystycznego, w ten sam sposób potraktowała ruch miednicy wywodzący się z kubańskich tańców ludowych, z kultury Bantu, ramion z ich barokowym stylem i oczywiście danzón, contradanza i kubański son.