Agata Skowrońska-Botulińska

Agata miłość do tańca rozwija od najmłodszych lat. Uczyła się od wybitnych instruktorów biorąc udział w licznych warsztatach i festiwalach w Polsce i Wielkiej Brytanii. Zdobyła ogromne doświadczenie sceniczne biorąc udział w licznych turniejach tanecznych krajowych i zagranicznych. Do jej największych osiągnięć tanecznych zalicza się potrójne mistrzostwo świata w tańcu Modern Jive w kategorii showcase w Blackpool (2011, 2012, 2013, 2015), mistrzostwo Polski w Rock’n’rollu (2011), oraz zwycięstwo w Ogólnoświatowym Konkursie Rock’n’Rolla im Billa Halleya (2015). Poza występami turniejowymi w swojej karierze tanecznej brała udział w licznych eventach, pokazach tanecznych, teledyskach oraz produkcjach telewizyjnych miedzy innymi „Jaka to melodia”, „Kawa czy herbata”.

Ukończyła 3-letnią klasę taneczną w Warszawskim liceum, 2,5 letni państwowy kurs instruktorski o specjalności taniec jazzowy w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, uzyskując tytuł zawodowego instruktora tańca jazzowego.

Od 8 lat uczy tańca w Warszawskich szkołach tańca. Prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania i dla wszystkich grup wiekowych. Od 3 lat prowadzi grupy turniejowe dziecięce, mając na swym koncie osiągnięcia trenerskie. W swojej karierze instruktorskiej udało jej się także zostać wykładowcą tańca Afro Jazz na państwowym kursie instruktorskim o specjalności taniec nowoczesny w Białymstoku.

Stale doskonali swój warsztat wyjeżdżając na turnieje taneczne, czerpiąc inspirację od najwybitniejszych tancerzy świata Modern Jive, Rock’n’roll, Boogie Woogie, West Coast Swing.

Na swoich zajęciach łączy edukację z dużą dawką uśmiechu i pozytywnej energii. Wraz ze sporą dawką techniki, uwrażliwia swoich tancerzy na piękno muzyki i ukazuje możliwości jej interpretacji.